Захисника “Азовсталі” Сергія Тараненка з Охтирщини нагороджено орденом “За мужність”
Поділитися в
Копіювати посилання
Орденом “За мужність” III ступеня відзначено військовослужбовця полку “Азов”, уродженця Тростянця Сергія Тараненка. Захисник, який пройшов пекло російського полону після оборони Маріуполя та “Азовсталі”, отримав нагороду згідно з Указом Президента України №447 від 2 липня 2025 року.
Сергій Тараненко, родом з Тростянця, свідомо обрав військову службу у 21 рік, підписавши контракт. Після періоду в Національній гвардії він приєднався до полку “Азов”.
На початку лютого 2022 року Сергій прибув до Маріуполя. З початком повномасштабного вторгнення Росії він разом із побратимами став на захист міста, пройшовши найважчі бої та оборону “Азовсталі”.
Під час оборони Сергій Тараненко безстрашно виконував бойові завдання на передових позиціях, брав участь у зіткненнях з російськими військами та залишався вірним присязі до останнього. 20 травня 2022 року він вийшов з “Азовсталі” у складі останньої групи захисників, після чого потрапив у російський полон.
Майже три роки полону стали для нього нелюдським випробуванням. Сергій пережив Оленівку, жахливий теракт у “Бараку 200”, отримав поранення, пройшов через тюрми Таганрога й Пермі, одиночну камеру та жорстокі умови неволі.
19 квітня 2025 року, під час чергового обміну, Сергія Тараненка нарешті звільнили, і він повернувся додому.
У Тростянецькій громаді висловили гордість за свого земляка. Йому бажають якнайшвидшого відновлення, міцного здоров’я, душевної рівноваги, підтримки близьких та мирного життя, пише Охтирський портал.
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.