До уваги охтирчан: із жовтня водії зобов’язані включати фари автомобіля за містом
Поділитися в
Копіювати посилання
Із 1-го жовтня, на українських дорогах водії навіть вдень зобов’язані вмикати фари за межами населених пунктів. Про це повідомляє Патрульна поліцію України.
“З 1 жовтня до 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їхньої відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар”,- йдеться в повідомленні.
Вимога пов’язана з тим, що наступає період дощів, туманів і снігопадів. В результаті часто виникає недостатня видимість на дорозі. Саме тому в патрульній поліції наголошують, що важливо позначати переміщення авто увімкненими ходовими вогнями або денним світлом фар.
У випадку порушення цієї норми поліцейські, зазвичай, зупиняють водіїв та починають перевіряти їх документи. Після цього патрульні оформлюють відносно водія постанову за ст.122 КУпАП (штраф 510 гривень).
Увімкнене ближнє світло фар на трасі вдень збільшує дистанцію виявлення транспортного засобу в умовах поганої видимості — в разі туману, дощу або снігу. До того ж в осінньо-зимовий період світловий день короткий, тому сутінки настають швидше.
Також для поліпшення видимості дозволяється увімкнути протитуманні фари або дальнє світло, однак лише в тому разі, якщо вони не сліплять водіїв інших машин.
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.