Бандурист з Охтирки Андрій Міцай отримає Президентську стипендію

Культура 11:57, 16.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Андрій Міцай, талановитий бандурист з Охтирки, отримуватиме престижну стипендію Президента України для молодих митців у сфері музичного мистецтва. Відповідний Указ Президента України №383/2026 був оприлюднений 15 травня.

Андрій Міцай є членом Національної спілки бандуристів України та солістом Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. Майбороди. Він народився в Охтирці, де розпочав свій музичний шлях у місцевій школі №4 та музичній школі по класу бандури, а згодом поглибив знання у Стрітівській школі кобзарського мистецтва.

Окрім творчої діяльності, митець активно займається волонтерством. На своїх концертах він збирає кошти на потреби Збройних сил України. Зокрема, у 2023 році Андрій Міцай виступав в Охтирці у Свято-Преображенській церкві та міському центрі культури і дозвілля “Кнєжа”.

Під час того благодійного музично-поетичного заходу вдалося зібрати 6 тисяч гривень для військовослужбовців ЗСУ. Тоді він виконав, серед іншого, “Кленову баладу”, прем’єрну пісню “Тарасова дума”, а також твір “Чи ми ще зійдемося знову” на слова Тараса Шевченка.

Сам Андрій Міцай, коментуючи призначення стипендії, зазначив, що його мрія стала реальністю завдяки власним зусиллям, а також підтримці викладачів і родини.

Президентська стипендія стала визнанням творчої праці охтирського митця, його вагомого внеску в українську культуру та активної популяризації бандури.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору