На Охтирщині у лисиці виявили сказ

Статті, Тварини 12:44, 19.12.2025
 Поділитися

Поділитися в

Охтирське районне управління ГУ Держпродспоживслужби повідомило про лабораторно підтверджений випадок сказу у лисиці, який зафіксовано 18 грудня 2025 року. Подія сталася в селі Чернеччина Чернеччинської територіальної громади на Охтирщині, коли хвора тварина забігла на подвір’я приватного сектору.

У зв’язку з цим інцидентом, на території села Чернеччина запроваджено карантинні обмеження терміном на 60 днів. Протягом зазначеного періоду фахівці ветеринарної медицини проведуть ретельне обстеження всіх домоволодінь.

Крім того, буде здійснено профілактичні щеплення всього сприятливого поголів’я тварин, щоб запобігти поширенню захворювання.

Нагадується, що сказ є смертельно небезпечною вірусною хворобою. Вона може передаватися людині через укус інфікованої тварини або при контакті її слини з пошкодженою ділянкою шкіри.

Громадян закликають проявляти пильність та суворо дотримуватися всіх рекомендацій, наданих ветеринарними службами, для забезпечення безпеки.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору